Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2518

    Dragi doktore saljem vam trazene rezultate koji su od  2005:elektromiografski insercija je uredna. U relaksaciji se registruje  elektricna tisina.Voljnom kontrakcijom se u misicu stopala i  m.gastrocnemiusu registruju polifazni i patoloski AMP uz izrazenu  redukciju i sinhronizaciju. U ostalim ispitanim misicima se registruju  granicno uredan EMG status.Motorna brzina provodjenja: N.peroneus dex  42,om|s,dist.lat.:4,9ms. Bol je presao i na levu nogu najvise u kuku a  poslacu vam i nalaz mr tomografije u sl. poruci.

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Postovana,  kao nastavak prethodne poruke. EMNG nalaz je star, ne pokazuje denervaciju  koja bi govorila u prilog operaciji. Medjutim, MRI nalaz je nedvosmislen.  Ponavljam, odluka je vasa za operaciju, prethodno konsultujte neurohirurga  ali mislim da ce nam misljenja biti podudarna.  Pozdrav