Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2428

    Dragi doktore zamolila bih vas da mi kazete nesto vise o ovoj bolesti i  date savet da li da se operise i kakav je ishod operacije. Dijagnoze  su:Lumboischialgia dextra, ima bol u kicmi, koci mu se noga, radio je  sve preglede i receno mu je da je 4 i 5 prsljen u pitanju. Stanje mu se  pogorsava, redovno uzima lekove diklofen i bensedin primao je i inekcije  ohb i sto ide uz njih. Molila bih vas da mi odgovorite i posavetujete  gde je najbolje izvrsiti operaciju ako je potrebna inace zivi u Indjiji.  Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 17. 01. 2008.

    • Postovana,  vrlo je bitno sta je sa 4 i 5 slabinskim prsljenom (napisite mi detaljni  opis CT- a kicme ili magnetne rezonance - ne znam sta je radio), treba da  uradi i EMNG nogu. Nije sve sto se tice kicme za operaciju. Ne znam sta je  dobijao od lekova ali ako se bolovi intenziviraju nije lose da dobija  inekcije: amp.Movalis I, amp.Dexason II, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I,  amp.Bensedin I, sve intramuskularno 5 dana pa se javite da vidimo sta  dalje po mogucstvu i sa pomenutim nalazima. Podrazumeva se apsolutno  mirovanje (bolovanje), lezanje na sto tvrdjem krevetu i grejanje slabinske  kicme. Ne preduzimajte vezbe samoinicijativno. Radi se o oboljenju diska  verovatno discus hernia gde su pritisnuti nervni zavrseci sto proizvodi  trnjenja, bol.  Pozdrav