Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2413

    Poštovani doktore,  molila bih vas za savet. Već pre nešto više od 2,5 godine mi se prvo  javio bol u grudnoj kosti i trnjenje leve ruke. Nakon detaljnog pregleda  interniste koji je potvrdio da je sve uredu sa srcem, i da je  najverovatnije mijalgija u pitanju, posetila sam kod neurologa.  Neurološki nalaz je bio ispravan i dobila sam neke tablete za smirenje.  Nakon skoro jednogodišnje pauze, ponovo su mi se počeli vraćati isti  simptomi i bolovi. Primarni bol potiče ispod leve lopatice, ali se  pojavio i bol koji je mnogo intenzivniji u mišiću ispod ruke - sa  strane. Bol se širi prema grudnom delu, ali samo na levoj strani. Sada  osećam bol na nekoliko tačaka i to na neki 5 cm od grudne kosi na levo,  na mišiću ispod ramena pa čak i ispod rebara. Svakako bih napomenula da  mi je skoro dijagnostifikovana bolest anxioznost te već mesec dana pijem  cipralex. Između ostalog mi je navedeno da sam sklona somatizaciji i  znam da sam većinu problema sama sebi uzrokovala bez osnovanog razloga,!  ali me sada samo malo brine da ovo ipak nije realan bol i razlog za  "brigu". Takođe ponekad osetim kao neko treperenje u tom predelu.  Unapred zahvalna!