Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2412

    Postovani, molila bih vas za savet kako da pomognem mami koja boluje od  Alchajma. Ona ima 70 godina, uvek je bila vitalna i zdrava ali od smrti  muza i majke, pre tri godine poceli su simptomi te bolesti. Sada zivi u  privatnom starackom domu jer nema ko da brine o njoj (ja zivim u  nemackoj). Terapija koja joj prepisana: Risar 2mg (antidepresiv)  Flormidal 25mg za spavanje I Cavinton za cirkulaciju. Za smirenje joj  stalno menjaju, pronalaze terapiju koja bi je umanjili njenu depresiju,  patnju, nemir a I nocnu nesanicu ali nema nesto sto bi je lecilo I sto  bi usporilo napredovanje bolestiI to me muci. Jede dobro, ali od skora  nosi pelene jer je dezorjentisana I u vremenu I u prostoru. Prepoznaje  mene , moju decu , povremeno telefonom mogu da pricam sa njom a uglavnom  ne mogu , sve zavisi kada primi I koliko joj daju tablete za smirenje.  Inace od detinjsatva nosi slusni aparat I sluh joj je sad vrlo slab.  Molila bih vas da me savetujete za terapiju, koji lekovi, koji preparati  na koji nacin da joj se umanje tegobe a i koji lekovi mogu usporiti  napredovanje bolesti. Da li postoji neki nacin da je prijavim za probe  nekih novih lekova, ili da udje u program pracenja bolesti i nekih novih  terapija u lecenju jer verujem da bih na taj nacin bila pod kontrolom  strucnjaka I da bi bilo nekog efekata. Pati I ona a I mi sa njom.  Puno pozdrava I jos jednom molim za savet