Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2382

    Postovani dr Vuksanovicu,   u nadi da cu dobiti bar smernice kome i kako da se obratimo za pomoc  izlazem Vam problem mog supruga.  Prilikom redovne kontrole kompletne krvne slike utvrdjeno je da mu je  nivo holesterola povecan 7,3 vrednost koja ukazuje na aterosklerozu je  4,2 i lekar (u N.Sadu) je predlozio koriscenje Vasilipa i kontrolu po  ispijanju 3 kutije.  Ono sto se zadnjih par meseci dogadja jeste povremena pojava "explozija  u glavi".Kada kazem explozija objasnjavam njegov osecaj kada se to  dogadja.Uglavnom u snu ili navece dok tone u san,s vremena na vreme  dogodi se da kao da nesto "pukne"u glavi i to prestane odmah,nema  nikakvih vidljivih posledica ali nas je zabrinulo.  Zabrinutost je samim tim veca jer su genetske predispozicije za srcane i  neuroloske bolesti izrazene(otac-ateroskleroza;majka-angina pektoris)  Inace,radi se o osobi koja je 1965 godiste i nikada nije imao nikakvih  drugih zdravstvenih problema.Fizicki je aktivan,nepusac,...Ono sto je  mozda bitan podatak jeste da je imao jako stresan zivot do pre par  godina.   Unapred hvala i ako nista drugo,bili bi Vam zahvalni na smrnicama sta od  pretraga treba uraditi.I da li gore opisana situacija moze da ukazuje na  neku odredjenu bolest.

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Postovana,  umesto Vasilipa predlazem Sortis 10mg 1 uvece (originalni lek), uz  tbl.Aspirin protect 100 1x1 i higijensko dijetetski rezim. Na kontrolama  laboratorijskim trazite da vam urade ukupni holesterol sa frakcijama HDL i  LDL, kao i TG (trigliceridi). Sto se tice tih "eksplozija" u glavi ne moze  se nesto ni iskljuciti ni pretpostaviti samo na osnovu tog opisa. Ipak,  zavredjuje dalje ispitivanje, u smislu pretraga: MRI mozga sa  angiografijom, dopler krvnih sudova vrata, Fou (pregled ocnog dna), EEG.  Nije hitno pa pocnite redom, svaka metoda pokriva odredjene funkcije mozga  i krvnih sudova. Javite se sa nalazima.  Pozdrav