Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2281

    Poštovani doktore, pišem Vam jer želim da čujem Vaše mišljenje, jer su  mi neki lekari na ovom sajtu dali jako dobre savete, izašli mi u susret  i rešili mi problem. Naime, sada moj momak ima strašan problem koji ga  jako muči. Mislimo da su u pitanju nervi, jer su ga svi lekari upućivali  na neurologa. Da počnem od početka, on trenira taekwondo i pre dva  meseca se na treningu nije zagrejao i izgleda da je uklještio živac,  barem mu je većina lekara rekla da tako pretpostavljaju. U početku bol  nije bio jak, pa se on nadao da će proći sam od sebe. Ali već dve  nedelje bol je neizdržljiv. U međuvremenu je posetio Sportski dispanzer  u Nišu, prvi lekar koji ga je pregledao mu je prepisao Tetrazepam  tablete i Diklofen mast. Posle nedelju dana, pošto njemu nije bilo  bolje, on je rekao da više ne zna šta da mu da, pa ga je uputio kod  druge doktorke koja mu je odredila terapiju - elektroforezu, lampu i 7  inekcija (Diklofen, Deksazon i Bedoksin). Od terapije mu je!  bilo lošije, a od inekcija bolje dok je trajalo dejstvo inekcija. Bili  smo i kod reumatologa u Gradskoj bolnici, dao mu je Movalis i Tetrazepam  i elektro-terapiju, magnetno polje i parafin. Međutim, ta terapija je  zakazana tek za 28. januar. Pošto je taj lekar tražio mišljenje  neurologa, po uputu lekara opšte prakse iz Doma zdravlja, bili smo kod  dr. Nenada - neurologa iz Doma zdravlja. Pošto mu se on požalio na jake  bolove u donjem delu kičme i duž cele desne noge, rekao mu je da te  bolove može da zaustavi jedino inekcija u sam živac koju daje  anesteziolog i dao uput da se uradi magnetna rezonanca, da bi videli šta  je u pitanju. Mene zanima da li postoji neki način, dok čeka na terapiju  u bolnici 28. januara i magnetnu rezonancu, da se masažama, oblogama,  vežbama ili na neki drugi način ublaži bol. Jer on već dve nedelje  miruje i nije ništa bolje. Od kad je počeo da pije Movalis, može da nađe  položaj kad leži da ga manje boli, ali i dalje ne mož!  e da ispravi kičmu i ono što je fizijatar u Domu zdravlja pr!  imetio i  ma kao brdašce na desnoj strani u donjem delu kičme. Bila bih Vam jako  zahvalna ako biste nam pomogli. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    •  Postovana,  u gradskoj bolnici ne postoji reumatolog nego samo u N.Banji. Radi se o  lumboisialgiji sto nije tesko prepoznati. Obavezno uradite CT kicme  (L4-L5, L5-S1) koji se manje ceka ili MRI LS kicme sto se duze ceka, uz  EMNG nogu. Mozete i privatno da uradite ako ne zelite da cekate. Do tada  treba da uzima tbl.Movalis 15mg 2x1, drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam 1x1  uz grejanje donje kicme i mirovanje. Rehabilitacija ne dolazi u obzir dok  se ne obave snimanja jer tegobe mogu da se pogorsaju. Izraslina o kojoj  pricate je verovatno discus hernija. Javite se sa nalazima ili me nadjite  na Neuroloskoj klinici.  Pozdrav