Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2276

    Hvala,Vam doktore na brzom odgovoru tako da i mi smo uspeli da nesto  promenimo.U nasem slucju doktora.Vase strucno misljenje dalo nam je  skretnicu sta da radimo.Bili smo na konsultaciju kod profesora u Skopju  ,u medjuvremenu uradili labaratoriske analize svi nalazi u normalnim  granicama ,holesterol 6,trigliceridi 2,8, i kontrolni CT je ponovo bio  uredan(posle 8 dana)Moj otac ima 62 godine.Terapija je promenjena:Plavix  75mg. 1x1,sa Aspirinon 100mg.,Antihipertenzivna terapija :Enap  20mg.ujutro 1tablete,Lasix svaki dan naizmenicno 1 pa 1/2.,uvece Amlopin  10 mg.1 tabl.,tab.Atrovastatin 1 tebleta dnevno.  sol.Dextrosa 250ml sa amp.Nootropyl 1200 mg.x 3 i.v. +B6 +vit.C.Poceli  smo sa fizioterapijom pasivne vezbe i aktivno potpomognute  vezbe.Primecujemo laku dizartriju ujutro a kasnije se to sredi.Dali sa  smo na pravom putu sa novom terapijom?Hvala Vam,jos jednom

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Postovana,  slazem se sa terapijom uz male sugestije. Niste mi napisali za ultrazvuk  krvnih sudova vrata kakav je nalaz. Dalje umesto Atorvastatina  preporucujem tbl.Sortis 20 1 uvece (koji je ista grupa leka ali originalni  preparat) ili tbl.Zocor 20mg 1 uvece (koji je iz srodne grupe statina -  lekova za masnocu, originalan, cak i po vodicu preporucen jer je grupa  simvastatina, koji su bolji za mozdani slog). Plavix je dobar lek, samo  vodite racuna ako eventualno dodje do krvarenja (iz nosa, u urinu,  stolici) morao bi da se prekine a pogotovo ako vam otac ima sveziji cir na  zelucu ili duodenumu. Ne verujem da CT mozga posle 8 dana bude uredan,  moguce je da se radi o slogu u predelu mozdanog stabla, zato preporucujem  uz ultrazvuk krvnih sudova vrata uradite i magnetnu rezonancu mozga sa  angiografijom (snimanje krvnih sudova) pa se javite. Sol.Dextrosa sa  lekovima vam ne treba. Sto se tice ostale terapije nemam sugestije,  naravno, redovno merite krvni pritisak prepodne i popodne i zapisujte po  danima tako da olaksate posao vasem kardiologu a samim tim i sebi.  Nastavite sa upornom rehabilitacijom koja je vrlo bitna uz lekove za  oporavak jer sto se uradi u prvih nekoliko meseci sa vezbama i tretmanima  to je to, kasnije su u pitanju doterivanja.  Pozdrav za Makedoniju i Mavrovo gde sam naucio da skijam i skijao do  1991.g. i za gde me vezu lepe uspomene.