Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2271

    Zdravo! Zovem se Sonja i imam 20 godina. U trudnoci sam dobila 30kg  (imala sam 54kg, a sada 84kg). Porodila sam se i imam cerkicu od 9  meseci. Medjutim, osecam veliko opterecenje na kicmu i ispod potiljka  izrazen kiflasti zavrsetak na kicimi. Sta da radim?

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Postovana,  kicma trpi u toku trudnoce posebno kod veceg dodavanja tezine jer stomak  vuce ka napred a i sam porodjaj je za kostani sistem provokativni faktor.  Ukoliko dojite ne treba da uzimate lekove protiv bolova kao i da obavljate  snimanja kicme zbog zracenja. Za sada se oslonite na vezbe za vratnu i  slabinsku kicmu koje vam mogu pokazati fizijatri. Ako ne dojite uradite  rentgensko snimanje vratne i slabinske kicme pa se javite, u tom slucaju  dosli bi u obzir lekovi: tbl.Movalis (7,5 ili 15mg) 1x1 ili tbl.Rantudil  forte 1x1 koji su najnoviji lekovi iz te grupe lekova i ne ostecuju  zeludac. Uz, naravno, postepenu redukciju telesne tezine.  Pozdrav