Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2214

    Poštovani,  pre 3 godine imao sam saobraćajni udes, u kome sam povredio vrat. Na  rengenskom snimku vidi se pomeranje 2 vratnog pršljena u odnosu na 3  (prema unutrašnjosti). Odnedavno imam slabost u levoj ruci i levoj nozi,  skoro da nemogu da se oslonim na nogu dok hodam.  Potreban mi je savet da li da idem na snimanje vratne kičme magnetnom  rezonancom, ili skenerom.  Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 03. 01. 2008.
    • Postovani,  skenerom (CT) ne moze uspesno da se sagleda vratni deo kicme vec samo  magnetnom rezonancom (MRI). Medjutim, na osnovu sturog opisa slabosti  levih ekstremiteta koji ste dali ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je to  porekla kicme, vec moze da bude i mozdanog porekla, sto znaci da treba da  uradite dva pregleda: jedan MRI vratnog dela kicme a drugi pregled mozga  (ili CT mozga ili MRI mozga). Javite se sa detaljnijim opisom (kada se  razvila slabost leve ruke i noge, da li u isto vreme ili ne, da li postoje  bolovi, trnjenja u njima, da li vas boli donji - slabinski deo kicme ...)  ili sa predlozenim nalazima.  Pozdrav