Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2156

    Poštovani DOKTORE,  da li je moguće da se radi o nekom sličnom, ili nekom drugom oboljenju,  koje pokazuje isti rezultat u likvoru, odnosno oligoklonalne trake, a ne  o Encephalomyelitis disseminata, kako su dijagnostikovali? Može li da se  to konkretno vidi na MR-u, ako se snimi torakalni deo kičme, pošto je  glava već snimljena. Mislim na nešto mnogo bezopasnije, od gore navedene  dijagnoze.  Veliki pozdrav iz Raške!!!

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    • Postovani. taj nalaz je karakteristican za tu dijagnozu, osnosno za  oboljenja iz te grupe. Bitan je klinicki nalaz ustanovljen neuroloskim  pregledom i simptomi koji su prisutni. Nisam shvatio da li je MRI mozga  uredan. Zasto pominjete bas grudni deo kicme za MRI. Javite se ponovo sa  opsirnijom pricom i simptomima (od kada su, koji su prvo poceli i  dosadasnja dijagnostika osim likvora).  Pozdrav