Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2094

    Doktore molim vas za vas savet povodom ove operacije.  Prekomerno znojenje, mokri dlanovi i crvenilo lica, mogu da se izleče i  operacijom. Lekari Instituta za plućne bolesti Vojvodine u Sremskoj  Kamenici jedini u Srbiji operacijom leče znojenje. Ipak, samo četiri  pacijenta odlučila su da ih hirurzi oslobode ovih tegoba, jer kako kažu  u Institutu, čak i lekari opšte prakse ne znaju za ovu operaciju.   - Operaciju radimo u opštoj anesteziji, bez reza i otvaranja grudnog  koša, odnosno video-torakoskopski. Nema bolova nakon operacije, a  ožiljci su minimalni, kao od veće igle - navodi upravnik Klinike za  grudnu hirurgiju u Institutu, docent dr Miloš Koledin. On objašnjava da  se kroz tri otvora, veličine od pet do 10 milimetara, uvedu kamera i  instrumenti, te se odstrane druga, treća i četvrta simpatička ganglija  uz kičmeni stub i preseče se put lancu simpatikusa.  Koledin kaže kako osim pacijenata koji pate zbog nenormalnog crvenila  lica, često praćenog povišenom temperaturom i znojenjem, i onih koji se  prekomerno znoje ispod pazuha i kojima su ruke stalno vlažne do te mere  da im je neprijatno i da se rukuju sa nekim, pacijenti kojima se rade  ove operacije su i oni koji imaju Raynaud sindrom.   Ja licno imam problem sa crvenilom lica, pa me interesuje da li se ovim  hir. zahvatom, resava ovaj problem i da li se sticu neke negativne  posledice?  Da li ovom operacijom gubim nesto sto ne bi trebalo?

    Odgovoreno: 23. 12. 2007.
    • Postovani,  niste rekli da li osim crvenila lica imate i prekomerno znojenje. Drugo  niste naveli tip crvenila lica, da li "pocrvenite" u odredjenim  situacijama ili vam je lice stalno crveno. Nisam siguran da ste vi  kandidat za tu operaciju. Uzroci prekomernog znojenja, koje je simptom, se  utvrdjuju a otklanjanjem simptoma operacijom se otklanja simptom a ne  uzrok.  Pozdrav

Komentari na pitanje: #2094

    • Ja imam problem kad padne mrak sa crvenilom lice, i naravno kad idem negde u drustvu, i osecam se bas lose zbog toga, takodje i znojenje, sta biste mi preporucili po tom pitanju?