Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2058

    VEC DUZE VREME OSECAM BOL U VRATNOM I DONJEM DELU KICME. RADJENA JE MR I  NALAZ LEKARA JE:  MR PREGLED LS KICME: ISPRAVLJENA FIZIOLOSKA LODROZA LS U NIVOU I.V.  KICME PROSTORA L4 -L5 VIDI SE OBOSTRANO DORZOLATERALNO PROTRUZIJA DISKA  SA SUZENJEM DESNOG NEURALNOG RECESUSA. U NIVOU L3-L4 POSTOJI MANJA  PROTRUZIJA DISKA DORZOLATERALNO OBOSTRANO. KICMENI KANAL JE NORMALNE  SIRINE.   VAS PREDLOG ILI TERAPIJA, UNAPRED ZAHVALNA

    Odgovoreno: 21. 12. 2007.
    • Postovana/i,  nalaz na vratnoj kicmi je verovatno komplikovan i sa spondiloticnim  promenama. Sto se tice slabinske kicme postoje dve discus hernije  (protruzije) Ls-L4 i L4-L5 ali koje aktuelno ne zahtevaju operativni  tretman. Predlazem terapiju: tbl.Movalis 15mg 1-2x1, drag.Beviplex 3x1,  tbl.Tetrazepam 1x1 iz primenu rehabilitacione terapije istovremeno i  vratne i slabinske kicme. Naravno ako dodje do intenzivnijih bolova uz  otezanu pokretljivost u obzir dolazi i ampularna terapija uz bolovanje.  Bitno je i vase ponasanje na poslu i kuci (izbegavanje savijanja, nosenja  tereta), znoj ne treba da se susi na vama, spavanje na tvrdjem krevetu,  izbegavanje izlaganju promaji. Za neko vreme naucicete kakvo ponasanje i  polozaje zahteva vas kicmeni stub.  Pozdrav