Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2046

    interesuje me na osnovu lekar moze dati dijagnozu da je to multipla?  hvala

    Odgovoreno: 20. 12. 2007.
    • Postovana,  da bi se postavila dijagnoza multiple skleroze (Sclerosis multiplex)  potreban je prvo neuroloski pregled (zahvacenost vise sistema),  oftalmoloski pregled (nalaz Retrobulbarnog neuritisa), likvoroloska  potvrda (lumbalna punkcija), nalaz plakova (u prvom redu na MRI a ponekad  i na CT mozga), evocirani potencijali i jos neke manje bitnije  dijagnosticke metode.  Pozdrav