Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1989

    Postovani doktore Vukasinivicu, javljam Vam se ponavo sa novim  pitanjem.U prethodnom odgovoru stoji da je za moju vrstu problema  najbolje resenje ili Ribarska banja ili operacija na  neurohirurgiji.Zelela sam da Vas pitam da operacija nije mozdz preterano  opasna i rizicna jer moze da prouzrokuje trajni invaliditet jer ja sam  relativno mlada osoba(35 godina).Postoje li vezbe,kiropraktika ili neki  drugi vid rekreacije(plivanje, voznja bicikle,setnja idr.)kao blazi i  sigurniji nacin oporavka.U predhodnom odgovoru rekli ste da je rec o  cervikalnoj polidiskopatiji, pa bih Vas zamolila da mi blize objasnite o  kakvom oboljenju je rec i da mi predlozite neku terapiju protiv bolova  koji su u pojedinim trenutcima jako intenzivni u predelu vrata sa leve  strane, koji se sire prema glavi i levoj ruci.Za sada taj bol umiruju mi  tablete Rivotrila koje uzimam po potrebi iako znzm da je to samo  maskiranje problema.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Postovana,  operacija nije preterano opasna (i operacija tonsila moze biti opasna),  ali ja vad na to ne primoravam Odluka je vasa. Do nepokretnosti pre moze  doci ako se ne preduzmu mere protiv takvog nalaza na vratnoj kicmi. Uvek  je moj predlog pokusaj sa strogo doziranom rehabilitacijom (primer  Ribarska banja) pa tek onda operacija. Nikako ne pokusavajte sami sa  masazama kod ljudi koji nisu vicni tome ili kod onih koji to znaju od  svoga dede i slicno. Kazem strogo dozirano pod nadzorom strucnih lica jer  preterane vezbe (bazen ili drugo) mogu pogorsati nalaz. Polidiskopatija  znaci vise discus hernia (narodski receno kila u kicmenom stubu, kada  prsljen izleti iz svoje ose i pritiska strukture oko sebe prvenstveno  nerve zbog cega se javljaju trnjenja, bolovi). U medjuvremenu mozete  pokusati sa tbl.Movalis (7,5 i 15mg) 1-2x dnevno ili Rantudil forte koji  pomazu a ne ostecuju zeludacnu sluzokozu, uz drag.Beviplex 3x1 i  tbl.Tetrazepam 1x1.  Pozdrav