Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1988

    molimVas da mi kazete kakve su prognoze kod dece sa dijadnozom  opsoclonus-myoclonusMoja cerka, koja sada ima 18 meseci, od pre pet  meseci ima ovu dijagnozuNa institutiu za majku i dete prima jednom  mesecno imunoglobulineNjen opsoclonus- mioclonus je u virusnim  infekcijama a ne usled neuroblastoma

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Postovana,  u toj bolesti se radi o ostecenju malog mozga konkretno usled  zapaljenjskog procesa, uzevsi da je na Institutu za majku i dete utvdjeno  virusno poreklo bolesti. Imunoglubine prima zbog jacanja imuniteta. Sto se  tice prognoze, nezahvalno je prognozirati sa moje pozicije, svako  drugacije reaguje na virusnu infekciju. Najbolje je da vam na to pitanje  odgovore lekari koji je lece.  Pozdrav