Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1947

    Postovani doktore, imam 42 godine, zadnjih 2     godine pretezno radio sedeci, a od pocetka     septembra neke teze fiz. poslove. Posle     nezgodnog podizanja tereta bol u donjem delu     kicme, i niz levu nogu uz utrnulost povrsinskog     dela kolena. Dijagnoza LUMBOISCHIALGIA LAT SIN     M 54.5, Uz terapije amp OHB12 I DIKLOFEN, posle     15 dana fizikalne terapije u trajanju od 15     dana,(ultra zvuk, vakum, elektroferoza) bolovi     popustaju i nastavljam dalje aktivnosti. Pre 15     dana ponovo bol u istom predelu kicme ali sada     niz desnu nogu, i utrnulost desnog stopala bez     otkazivnja. Terapije 2 dana amp 2xOHB12 I 2X     KETANOL, sledecih 5 dana po 1x, RENOFON,     TETRAZEPAM, posle 7 dana kontrola, stanje bez     promena, jos 7 dana terapija amp 1x MOVALIS ,     amp 1x OHB12, RENOFON. Predlozen MR. Uradjen     MR. Dijagnoza: Pregled uradjen u T1 sekvenci u     sagitalnoj i aksijalnoj projekciji kroz iv     prostore L4 i L5, kao i u T2 TSE sekvenci u     sagitalnoj projekciji.   pregledom se uocava ispravljena fizioloska     lordoza sa spondoliticnim i spondiloartroticnim     promenama, znacima degeneracije diskusa treceg     stepena u nivou iv prostora L4, cetvrtog     stepena u nivou L5. U visini iv prostora L3 i     L4, laka dorzomedijalana protruzija diskusa sa     kompresijom na duralnu vrecu, kontaktom na     medalu, bez mijelopatije. U nivou iv prostora     L5 dorzomedijalna-dorzolateralna desna,     hernijacija diskusa sa kaudalnom propagacijom,     suzenjem recesusa, znacima foraminostenoze i     apsolutnom stenozom kostanog dela kicmenog     kanala. Dijametri prolabiranog diskusa su CC     18 mm, LL 16 mm I AP 10 mm. Doktore, molim vas     za sto brzi odgovor, da li je za ovakvu     dijagnozu potrebna operacija, koji dalji     tretman predlazete. Ako zelite mogu poslati i     snimke MR kao prikaceni fajl. Srdacan pozdrav i     unapred hvala

    Odgovoreno: 12. 12. 2007.
    • Postovani,  imate zaista "bogat" nalaz. Verujem da imate zaista intenzivne bolove. Cini  mi se da je potrebna hirurska intervencija od strane neurohirurga. Do tada  treba da uradite EMNG nogu. Sumnjam da ce vam pomoci rehabilitacija u  potpunosti a ako se za to opredelite preporucujem Ribarsku banju. Do tada  predlazem terapiju: tbl.Movalis 15mg 2x1, drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam  2x1, spavanje na sto tvrdjem krevetu, izbegavanje susenja znoja na vama i  izlaganju promaji, naravno i bolovanje (bez ikakve fizicke aktivnosti,  savijanja i dizanja tereta) do terapijskog resavanja.  Pozdrav