Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1946

    Postovani doktore,   Imam 31 godinu i vec skoro godinu i po dana imam problem sa glavoboljama.   Pocele su tako sto sam imala jednu vrlo traumaticnu situaciju, a i pocela   sam da se bavim vrlo stresnim poslom. Primetila sam, u posledenje vreme,   da   nakon nekog stresnog dogadjaja na poslu, narednog jutra mi se javi   treperenje pred ocima sa glavobolja. U pocetku mi se javljala samo crna   tacka i nakon toga jaka glavobolja. Sada toga vise nema. Inace, glavobolja   mi zahvata citavu glavu, malo vise u predelu sinusa, nemam mucninu,imam   povisenu temperaturu, malo preko 37, nekad mi utrne leva ruka, cini mi se   od   silnog straha i panike, u tom strahu mi se desilo da sam jednom cak i   povracala. Nekog jutra mi se javila samo jedna tacka u vidnom polju, ali   nisam dobila glavobolju. Inace, uradila sam magnetnu rezonancu   endokranijuma   (potpuno uredno), krvnu sliku (uredno), ocno dno i pritisak (dobri),   stitna   zlezda(poslednji nalaz uredan, ranije tsh malo povisen i prolaktin   povisen),   imam obicno malo nizi krvni p!   ritisak 110/70. Nakon potpuno urednog nalaza magnetne rezonance, lekar   mi   je rekao da je u pitanju stres i da treba da se smirim.Otac povremeno   boluje   od glavobolja takodje, ali mnogo redje od mene, takodje mu se javlja to   treperenje, ali nikada se nije javio lekaru jer ga to, za razliku od mene,   uopste ne opterecuje. Ipak, brinem se da nije u pitanju migrena, jer kad   mi   se javi takva glavobolja obicno izostajem sa posla, sto iskljucuje, po mom   misljenju, svaku moju ambiciju napredovanja na istom. U pitanju je vrlo   odgovoran posao gde ne moze biti cestog izostajanja. U poslednje vreme   glavobolje se obicno javljaju u periodu pred ciklus. Zelela bih i da rodim   dete, ne znam sta bih od lekova smela da pijem u trudnoci. Do sada sam   pila   naproksen od 385 mg i brufen od 400 i od toga je prestajao bol vec nakon 1   sata.   Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 12. 2007.
    • Postovana,  to mogu biti i tenzogene glavobolje, ne moraju biti samo migrenozne. Pored  vec pobrojanog uradite i EEG snimanje. Zbog povisenih temperatura uradite i  reuma faktore zajedno sa imunoloskim probama. Pored vec nabrojane terapije  preporucujem tbl.Mg 150mg 2x1 (sumece), tbl.Vit C 1000mg 1x1, tbl.Bedoxin  2x1 i umesto Naproksena i Brufena probajte tbl.Imigran 1 na pocetku napada  glavobolje (ima ih 2 tablete u kutiji, mogu se kupiti ili na recept dobiti  sa Dg.G43). Ispitajte ovo dijagnosticke pretrage pa se tek onda opredelite  za trudnocu. Javite se sa nalazima.  Pozdrav