Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1930

    Postovani doktore Nikola,  zeleo bih da vam postavim pitanje koje je vezano za sindrom M.  Friedreich, od koga boluje moja prijateljica.Ona ima 25 godina,a izgubila je sposobnost  kretanja pre nekoliko godina.Moje pitanje glasi: da li postoji neki vid  izlecenja njene bolesti i sansa da ponovo prohoda? Unapred zahvalan,

    Odgovoreno: 07. 12. 2007.
    • Postovani, radi se o genetski determinisanoj bolesti samim tim izlecenje > nije moguce u sadasnjim naucnim okvirima. Treba pokusavati sa upornom rehabilitacijom i samim tim ocuvanjem pokretljivosti sto je duze moguce.  Verujem da je ona detaljno ispitana, definitivna dijagnoza bi bila genetsko  testiranje. Pozdrav