Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1742

    Imam 22 godine, student sam. Imam migrenozne glavobоlje, koje su postale   najjace za vreme junskog ispitnog roka ove godine. Tada mi se desavalo da   glavobolja traje 2-3dana, a da se samo intenzitet menja. Doktor mi je   prepisao Amigren, kada vise nije ni Diklofenak Duo delovao. Kada je prosao   ispit prosla je i glavobolja. I ranije su te glavobolje, doduse, manjeg   intenziteta bile prisutne u stresnim periodima, tada bi popila Rapten K   ili   Diklofenak Duo i caj od nane, jer bi mi bilo muka, i sve bi proslo nakon   3-4   sata.Nekada bi mi bilo toliko muka i osecala bih takvu malaksalost, da ne   bi   mogla da ustanem iz kreveta. U poslednje vreme mi se opet dogadja isto,   samo   ne znam koji je uzrok, jer sam maksimalno rasterecena i bez stresnih   situacija i nerviranja. Glavobolje nisu povezane sa menstrualnim ciklusom,   jer uzimam Yasmin pilule i PMS-a gotovo da nema. Normalno se hranim, ne   preskacem dorucak, pijem kafu, ne pusim. Radila sam analizu krvi, i sve je   uredu.   Pomozite mi da nadjem uzrok i resenje za ove glavobolje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 22. 11. 2007.
    • Postovana,  niste rekli ko je postavio dijagnozu migrenoznih glavobolja i opis vasih  glavobolja (mesto bola, jedna polovina glave ili odredjeno mesto), mada po  propratnim znacima koje ste opisali lici na glavobolje te vrste (kojih  uzgred ima puno od najobicnijih do komplikovanih koje imitiraju druga  ozbiljnija oboljenja). Da li je Vasa majka imala glavobolje slicnih  karakteristika (cesto su nasledne)? Ako niste treba da uradite MRI mozga sa  angiografijom, EEG, laboratorijske pretrage (krvna lika, opsta sa  elektrolitima) zbog definitivnog postavljanja dijagnoze (nekad druga  oboljenja imaju takve simptome). Do tada preporucujem terapiju tbl.Imigran  (ima ih dve tablete u kutiji, idu na recept sa sifrom G43 ili ih kupite) i  to tableta se uzima na pocetku samog napada dok ne dobije na intenzitetu,  tbl.Mg 150 2x1, tbl.Vit C 1000 1x1, tbl.Bedoxin 2x1. Javite se sa  odgovorima.  Pozdrav