Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1672

    Nakon urađenog CT LS kičme na nalazu piše sledeće   " nema znakova frakture ni infiltracije prikazanih pršljenskih tela   snimljenog segmenta. Sinistrokonveksna skolioza.   Na aksijalnim presecima kroz L3 iv prostor vidi se anuralno bubrenje   diska   uz kontakt sa ventralnim aspektom duralne vreće bez znakova protruzije   diska.   Na aksijalnim presecima kroz načinjenimL4 iv prostor vidi se anuralno   bubrenje diska uz kontakt sa ventralnim aspektom duralne vreće i znaci   tvrde   hernijacije diska, dorzomedijalno.   Na aksijalnim presecima kroz L5 iv prostor vidi se anuralno bubrenje   diska   uz kontakt sa ventralnim aspektom duralne vreće , širokom dorzomedijalnom   i   dorzolateralnom levo stranom protruzijom diska.   ZAKLJUČAK ; CZ pregled L/S kičme pokazuje dorzolateralnu levo stranu i   dorzomedijalnu protruziju diska na nivuo l% iv. prostora i tvrdu   hernijaciju   diska na nivou L4 iv. prostora."   Nakon toga mi je proporučena hitna operacija pa vas molim da mi date   mišljenje da li je operacija neophodna i kakve su evcentualne posledice od   operacije.   Hvala

    Odgovoreno: 16. 11. 2007.
    • Postovana,  niste mi rekli kakve su vam tegobe, da li su bolovi neizdrzljivi, da li  pomaze oralna i parenteralna terapija i fizikalne procedure. Treba da  uradite EMNG nogu ciji nalaz bi u mnogome rejkao o neophodnosti operacije,  naravno, uz vase simptome i neuroloski nalaz. U principu operacija se  preduzima kada su iscrpljene druge mogucnosti za lecenje. Nema opasnosti od  operacije (jedna od bezbednijih operacija) uz vestog neurohiururga ali se  desava (mogucnost) rehernijacija na istom mestu operacije. Jedno od boljih  mesta za rehabilitaciju kicmenog stuba je Ribarska Banja. Znaci uz uslov da  ne znam Vase tegobe, neuroloski nalaz i nalaz EMNG nogu mozete pokusati sa  rehabilitacijom pa tek onda sa neurohirurskom intervencijom. Pozdrav, javite  mi EMNG nalaz uz opis vasih tegoba.