Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1671

    Postovani ,     Zamolila bih Vas za misljenje.Moja baka vec dvadesetak godina ima   konstantno blage vrtoglavice .   Par puta je lezala u bolnici kada su vrtoglavice bile veoma jake i   primala vitaminske injekcije . Poslednjih par godina desava se ponekad (   nekad dvaputa nedeljno , a nekad jednom u par meseci ) da ima drhtavicu i   jaku groznicu .   Ima problem sa srednjm uhom , kao i cvorice na stitnoj zlezdi . Rekli   su   joj da sve to moze da izazove simptome koje sam navela , medjutim mene   brine   da li ti simptomi mogu da budu izazvani trombom i koliko to moze da bude   opasno .     Hvala.

    Odgovoreno: 16. 11. 2007.
    • Postovana,  za pohvalu je interesovanje za bakin problem. Vrtoglavica moze biti  posledica procesa na srednjem uhu ali moze biti i posledica slabije  cirukulacije u vertebro bazilarnom slivu. Ne znam koje je godiste baka ali  da bi szanali o cemu je rec treba da uradi ORL pregled sa audiogramom, color  dopler sonografiju krvnih sudova vrata i laboratoriju sa lipidogramom za  pocetak. Slicne tegobe mogu dati i promene na stitnoj zlezdi pa moze pri  izvodjenju pregl;eda doplera krvnih sudova vrata da se sagleda i stitna  zlezda. Bitne su i varijacije krvnog pritiska ako postoje. Za pocetak moze  da uzima tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela) ako nema absolutnu srcanu  aritmiju. Javite se sa nalazima predlozenih dijagnostickih procedura.  Pozdrav za Vas i baku.