Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14832

    Poštovani,
    molim Vas da mi rastumačite nalaz EEG: u pasivnom EEG-u osnovna aktivnost povremeno slabije izražena, niže voltirana, umereno iregularna, dominacija 10, a subdominacija 11-12cps. vizuelna blokada slabija. Za vreme hv bez bitnih promena,a povremeno češće iznad parijetookcipitalnih i temporalnih regiona obosrano bez jasne akcentuacije strana u grupama i kraćim nizovima talasa od 7-9cps nema specifičnih grafoelemenata. Zaključak: nespecifičan nalaz koji govori za lako izraženu cerebralnu disfunkciju elektrokortikalno ispoljeno povremeno češće iznad poit regiona bez jasno akcentuacije strana.
    Imam 50 god, a već 6 godina imam epilepsiju, koristim fenobarbiton, svako veče po jednu tabletu. Radila sam mr i nalaz je u redu. Do sada mi je nalaz EEG uvek bio u granicama normale za 6 god. koliko imam epi. Imala sam 2 napada, prvi jačeg i drugi slabijeg intenziteta, s tim da sam drugi dobila kada sam bila pod terapijom.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.

Komentari na pitanje: #14832

    • Poštovanje,
      da li možete da mi protumačite šta znači nespecifičan nalaz koji ukazuje na lako izraženu cerebralbu disfunkciju elektrokortikalno ispoljenu povremeno retko uglavnom difuzno i za kraće vreme.
      Hvala