Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14756

    1995.godine su mi dijagnostifikovali neurocisticerkozu. U frontalnom lobusu sa leve strane se detektuje ovalni kalcifikat razmera do 14 mm, okružen perifokalnim edemom koji se prostire do frontalnog roga leve lateralne komore. Imala sam 2 krize svesti u toku 1995. i 1996.godine, kada sam bila na terapiji praziqantelom. Od tada pijem phenobarbiton, po 1 tabletu uveče.
    Interesuje me da li treba da prestanem sa terapijom i kako u slučaju da planiram trudnoću?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 11. 2008.
    • Poštovana,
      nastavak terapije zavisi od snimanja koje se zove EEG i koje ukazuje na eventualnu mogućnosti novih napada. To bi trebalo da prati neurolog - epileptolog sa kojim bi pričali o uticaju terapije na trudnoću. U principu pošto tbl.Phenobarbiton delimično utiču na plod moguće je ako ima potrebe za nastavkom terapije zameniti ga sa drugom terapijom (tbl.Lamictal ili tbl.Topamax).