Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14725

    Poštovani doktore,
    imam 46 god i već 12,13 god povremeno imam bolove u donjem delu kičme. 2001.god.prvi put sam imao MRI, sa dijagnozom: Disl. hernation at L4-L5 and L5-S1. Ove god. u junu mesecu ponovo je radjen MRI sa Dg. L4-L-5 disl.hernation. Pre uradjenog MRI bolovi u donjem delu kičme bili su jači nego ranijih god. i po prvi put bol se spuštao niz desnu nogu u predeo potkolenice. Dr mi je savetovao operaciju što je i uradjeno u junu 2008. Preoperative dg.-Right-sided sciatica due to an L4-L5 disc herniation. Procedure: Right-sided L4-L5 microdiskectomy Complications-non. Posle operacije bolovi su i dalje bili povremeno prisutni u desnoj potkolenici, pa je uradjen ponovo MRI. Doktor je konstatovao da druga operacija nije potrebna i zaista nakon 2 meseca posle operacije bolovi su isčezli , 2 meseca sam bio bez bolova, a sada se bol ponovo vratio i prisutan je u donjem delu kičme i u desnoj podkolenici.
    Šta da radim, da li je ponovo potreban MRI i koliko je štetan, s obzirom da sam u poslednjih 5 meseci imao dva.
    Unapred zahvalan.