Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14705

    Dobro veče,
    Molim Vas da mi protumačite dijagnozu koju je moja majka koja ima 70 godina dobila pre nekoliko dana kada je uradila CT pregled endokranijuma bez kontrasnog sredstva. Levo inzularno sa popagacijom u nc lentiformis i coronu radiatu precentralno vidi se u perenhimu cistična formacija denziteta likvora, dijametra 36x31x40mm koja ne komunicira sa subarhnoidnim prostorima, niti komorskim sistemom i kompersivnog je efekta na okolni moždani perenhim, posebno ka korteksu, koji je u temporalnom delu značajno stanjen. Desno inularno vidi se manja lekunarna hipodnezna promena koja odgovara ishemiji. Subllentikularna cista desno. Komorski sistem je urednog položaja, oblika i veličine, umereno komprimovan na nivou frontalnog roga leve lateralne komore. Subarahnoidni prostori na bazi i konveksitetu su prošireni. Na koštanim strukturama se ne vide pat promene. Zaključak Opisani nalaz odgovara enermno proširenom perivaskularnom prostoru u bazalnim ganglijama levo sa kompresivnim efektom. Infarcus lacunaris reg insularis lat dex Reductio corticis cerebri.