Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14596

    U januaru mesecu sam radila ekstrakranijalni dopler magistralnih krvnih sudova vrata, zbog čestih glavobolja. Citiram, uradjen je test sa vazdušnim mehurićima u srednjum cerebralnim arterijama na dubini od 55 mm, detektovan jedan mehurić kontrasnog sredstva pre i 7 nakon Valsalva manevra, sa početkom pojavljivanja u 15 -oj sekundi od ubrizgavanja. Test je blago pozitivan gradus primus i govori u prilog kardijalnog desno-levog šanta. Potrebno je uraditi TTE i TEE srca.
    Šta je Vaš savet, da li nastavljati sa analizama i koja je verovatnoća da ovo može da preraste u nešto veće? Koliko ozbiljno može biti i koja je najbolja analiza koja može ovo da mi potvdi. Imam 31 godinu.

    Odgovoreno: 10. 11. 2008.

Komentari na pitanje: #14596