Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1448

    Moja majka ima 58 godina i po zanimanju je sluzbenica. Sest meseci unazad oseca slabost u prstima desne sake. Ta slabost je u pocetku bila minimalna, dok danas nije u mogucnosti da obavlja uobicajene kucne poslove, da pise, kuca na masini…. Javila se lekaru dva meseca nakon sto je pocela da oseca slabost (leci se u Leskovcu). Neuropsihijatar je nakon ispitivanja ustanovio da postoji proksimalna lezija C6 i C7 na desnoj strani. Odredio joj je terapiju Amp. Movalis N°V, tbl. Tenaprost 2x1, drag. Beviplex 2x1, tbl. Redergin 1,5 3x1. Nakon toga uputio je fizijatru koji joj je odredio fizikalnu terapiju, posle koje ne oseca nikakvo poboljsanje.Postavljena dijagnoza je Cervicobrachialgia lat. dex. Svakog dana radi vezbe za vratni deo kicme i uzima propisanu terapiju. Sada joj je kaziprst u polozaju semifleksije i ispupcenje na tenaru je vidno smanjeno u odnosu na levu saku. Nema bolova niti trnjenja u ruci, jedino povremeno oseca fascikulacije u misicima desne podlaktice. Molila bih Vas da mi kazete da li postoji mogucnost poboljsanja trenutnog stanja i u kom pravcu treba da ide dalje lecenje, da li je ova terapija zadovoljavajuca i da li bi joj pomoglo banjsko lecenje. S postovanjem, N. Stojkovic