Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14318

    Poštovani,
    Pacijentkinja obolela u 45.god. Dijagnostikovana MS.promene postoje na kičmenoj moždini. Terapija kortikosteroidima, pulsna terapija. Nakon toga stanje se pogoršalo. Periodi poboljšanja nisu postojali, banjsko lečenje i rehabilitacija u Sokobanjskoj takođe pogoršali opšte stanje. Nakon 3 god. bezuspešnog lečenja MS isključen (rezultati likvora i mr. nalaz uredan) uspostavljena dijagnoza myelitis recidivans-terapija neurontin, diprophos, sirdalud. Nakon 2god. lečenja odjednom nastaju sve izraženiji problemi sa mokrenjima, bolovi i spazmi u nozi i stomaku se povećavaju, dolazi do patološke frakture pršljenja i nakon prijema na ortopediju stanje se katastrofalno pogoršava. Pacijenkinja je prebačena na hematologiju, pa na opštu internu i umire (sve se to događa za 14 dana) od krvarenja nastalog u crevima-uzrok nepoznat. Nalaz obdukcije pokazao da su svi organi čisti, kao i da promena na kičmenoj moždini nema.
    Od čega je u stvari bolovala pacijentkinja? Sami lekari su zahtevali obdukciju, jer im ništa nije bilo jasno u vezi ovog slučaja.. Opisno dostavljam informacije, trebalo bi mi 10str. da napišem koje su sve analize rađene hvala