Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14300

    Dragi doktore,
    molim Vas za mišljenje. Otac ima već 6 meseci problem sa bolom u ledjima i desnoj nozi koju slabije pokreće. Može voziti bicikl, bolove nema u ležećem položaju, ali je hod jako otežan. Na preglede je odlazio kod neurologa, ortopeda, neurohirurga, uradio MR i CT kičme i glave, dugo odlazio na fizikalnu terapiju. Svi rezultati tj.snimci ukazuju na to da je sve uredu, da se ne radi o diskus herniji, samim tim ni operaciji diskusa. Ali su bolovi trajni. Uskoro će i u banju. Međutim, privatno sam se informisala i saznala (ukoliko je tačna informacija) da diskus hernija i piriformis sindrom imaju slične simptome, ali da se piriformis sindrom teže dijagnosticira, tj tek kada se potpuno ustanovi da nije diskus hernija u pitanju. Neurolog nije ni nagovestio mogućnost postojanja piriformis sindroma, pa Vas molim pošto sam slabije informisana o tom sindromu, kažite da li postoji mogućnost da kod moga oca postoji taj sindrom, ali da nije dijagnosticiran, kako se uopšte dijagnosticira i kolika je mogućnost da lekar i ne posumnja na postojanje piriforis sindroma iako se ustanovi da diskus hernija nije bolest tog pacijenta.
    Unapred zahvalna.