Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #14212

    Koji su tačno simptomi poremećaja centra za ravnotežu i koji je najbolji metod liječenja?
    Hvala puno

    Odgovoreno: 03. 11. 2008.
    • Poštovana,
      simptomi promećaja centra za ravnotežu su vrtoglavica, nestabilnost pri hodu i stajanju, mučnina, povraćanje, nistagmus, glavobolja i još drugih samo ne verujem da će Vam svi ovi podaci pomoći. Bolje postavite konkretno pitanje. Što se tiče najbolje metode lečenja isti je odgovor jer je lečenje zavisno od uzroka koji remeti centar za ravnotežu (šlog, tumor, upalna stanja, poremećaj od strane čula sluha). Pozdrav

Komentari na pitanje: #14212

    • Beba ima 14 meseci. Bliznakinja i rodjene su na 7 meseci. Jedna devojcica nema nikakav problem. Sama vec i hoda i trci, ali druga devojcica ne moze ni da sedi. Postavimo je da sedi sedi koji trenutak i onda se samo izvrne i ne moze da se vrati u sedeci polozaj. Pomera i rukice i nogice, ima osecaj, ali kad je stavimo da stoji. Nogice joj samo pokleknu. Hvala

    • Moj suprug je imao mozdani udar produzene mozdine 10. 12. 2017. Nije imao krvarenje. Ima problem sa centrom za ravnotezu, moze da stoji, ali mu je nesvest kada hoda. Da li ce se popraviti, imati posledica? Postoji li lek za to?

    • Danas sam se dvaput zanela. Bila u gradu i odjenom sam osetila kao da sam pijana i da ću pasti. Ovo mi se dešava drugi put u toku ove nedelje. Povremeno osećam bol na sredini glave. Sta raditi?

    • Joldic Nasir 28. 03. 2016.

      Da li je moguće da od udarca u glavu (arkadu) da dodje do premećaja razvoteže?

    • Vladimir St. 17. 06. 2014.

      Nestabilnost pri stajanju a pri hodanju izrazeno je kada je jako sunce. Imam 58 god ranije je bilo manje izrazeno a u posledje vreme sve cesce. Bio sam kod lekara orl i neurologa koristim terapiju 15 dana ali stanje se ne menja na bolje sve je vise izrazeno. Kada mirujem odmaram nemam nikakvih poremecaja. Ovaj poremecaj je narocito izrazen kada stojim i kada sam u nekoj guzvi cekanju u redu kao u banci nekom salteru i sl. . Pozdrav

    • drita klaiqi 18. 01. 2014.

      Duboko vam se zahfalujem na ovoj mogucnosti da postavimo pitanja u vezi nasih problema pre dva meseca imala sam problema sa vertoglavicom i lekar je konstatovao da bolujem od spondiloze primam lekove ali nista bole obisla sam sve lekare iurologa ginekologa psikijatra kardiologa svi nalazi su dobri osim povisenog kervnog pritiska koji nije bogzna visok ppijem lekove protiv vertoglavice ali ponovo ista situacija sa ushima je sve uredu sto drugo moze biti u pitanju veoma sam zabrinuta unapred hvalja

    • Da li je u pitanju centar za ravnotezu ako duplo vidis. Na primer ja u zadnje vrijeme ako gledam televizor vidim duplo ili u toku dana ako sjedim ili bilo sta drugo radim.

    • Dragica jevtic 09. 11. 2011.

      Poremecaj centra za ravnotezu izazvan je operacijom uva-stapedoplastika. Nakon mesec ipo dana ponovo sam operisana - skracena je proteza. Medjutim ja i dalje imam nestabilnost, sada bez mucnine, povremeni osecaj da mi u zadnjem delu glave prolaze neki trnci kao i osecaj da mi glava u zadnjem delu prosto teska, sa cestom vrtoglavicom. Drugi put sam operisana 26. 10. 2011. Pitanje: dokle ce trajati nestabilnost i kako se leci. Hvala.