Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13962

    Poštovani,
    Pre 2 mjeseca sam radio lagan fizički posao i seo da ručam. Posle ručka sam ustao i nije dugo prošlo osetio sam 3-4 jaka pritiska - udara u glavu, kao da mi je mozak pod jakim pritiskom zavibrirao. Prepao sam se, ali se nisam onesvestio i odveli su me u hitnu i pritisak mi je bio 150/90. Posle toga sam nekih 15 dana osećao neki pritisak u glavi i vrtoglavice koji bi izgledale kao da na momenat mozak se isključi i zavibrira, što me u jednoj sekundi preznoji. Od tada i danas osećam bol u potiljku i temenu glave i kao da se izgubim - isključim na trenutak što me jako prepadne teško je i opisati taj osećaj, jer me skroz poremeti bilo u jelu ili nečem drugom, tako da ne mogu ništa ni fizički da radim, i stalno osećam pritisak u glavi. Radio sam laboratoriju, sve je u redu, snimao sam rtg vrata i tu kao postoji malo ukoštavanje, neko kaže spondiloza, a neko to negira od dr., radio sam i dopler krvnih sudova vrata i to je u redu.
    Zanima me šta bi moglo biti, da li da radim CT mozga ili nešto drugo, jer voleo bih da znam pravi uzrok svog problema. Inače pre svega ovoga dešavalo bi mi se kad igram fudbal da mi zatreperi pred očima i onda nastaje jaka glavobolja koja traje par dana i kasnije se sve vrati na svoje, na to sam već i navikao bio (to su rekli da je migrena), ali ovo me već baš muči i stvara veliki problem.
    Hvala