Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13911

    Poštovan,
    Tokom noći moja devojčica, koja ima 5,5 godine je povratila u snu . Kad sam je podigla i ponela u kupatilo oči su joj bile širom otvorene, ukočen pogled, bledog lica, uplašena, zvala sam je da li je dobro, da li me čuje, jer sam se bojala da nije počela da se guši, međutim na kratko nije reagovala, samo je imala nagon za povraćanje. Vratila sam je u krevet i nešto kasnije je opet povratila. Ujutru se nije sećala da je povraćala tokom noći, ali je zato preko dana i sutradan povratila više puta, gubila apetit. Ja sam joj dala humana elektrolite i evo ovih dana je stolica svetle zlatno žute boje. Sa 2,5 godine je pri visokoj temperaturi imala jednu febrilnu konvulziju, grčenje leve ruke i tik oka. To je tako prošlo bez ikakve terapije, dok je moje mlađe dete zbog dve takve konvulzije pod terapijom i pije eftil. U porodici nema takvih stanja.
    Moje pitanje je da li treba devojčici raditi možda EEG ili je to bilo za očekivati pošto je dete povraćanje probudilo iz sna, a bilo je i nekih stomačnih virusa u vrtiću. Imam li razloge za zabrinutost?