Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13669

    Imam problema kada boravim na propuhu, odnosno promaji. Manifestuje se na sledeći način: za trenutak ne vidim dobro (ako gledam u neki predmet vidim samo pola tog predmeta), onda usledi trnjenje prstiju na levoj ruci, poslednji put je i trneo deo oko donje usne sa leve strane lica. To traje dva, tri minuta i onda usledi jak bol u očima (poslednji put je bol praćen mučninom i povraćanjem). Ovaj problem imam od malena, s tim što su me pre bolele samo oči, a sada imam i trnjenje i povraćanje.
    Da li je to opasno, da li je dovoljno da samo izbegavam promaju ili je potrebno neko lečenje?
    Unapred hvala,
    Milica Žuraj

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Poštovana,
      svako ima problem sa promajom, samo se drugačije ispoljava. Mada je neobična simptomatologija kod Vas i ne znam da li se baš može vezati samo za promaju. Uradite MR mozga, EEG, komplet evocirane potencijale, a prethodno ORL pregled i pregled oftalmologa. Javite se sa nalazima.