Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13569

    Imam 29 god. pred nekolku dena pocna vrtoglavica, potoa zuenje vo usite i sega nekolku dena kako nekoj pritisok vo usite. Pritisokot mi e nizok 110 so 80 na otorinolaringolog bev nemam nekoj po seriozni problemi so usite. Mi dadoa i diazapam da ne mi e na nervna baza.
    Ne znam da li da gi upotrebuvam tie apcinja na ovie godini. Strav mi e da ne stanam zavisna od tie smiruvacki apcinja.

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #13569

    • Milena Lazareska 11. 12. 2014.

      Zdravo,
      imam 31 godina pritisokot porano mi bese 110 so 80 vo poslednive tri mecesi mme fati nekoja depresija recisi 4 meseci dur mi bese depresijata pritsokot se pokacuvase i uste e visok 160 so 110 neznam sto da pravam vrtoglavica zanesenost. Dali e problemot nervozata sto se kreva pritisokot ili nesto drugo

    • Imao sam konstantan pritisak u usima kojim mi je stvarao jako zuenje, stigao sam do tog da neznam odakle zuju, jer iz usiji il negde drugdje. . . Isao sam kod doktora i svaki put kad bi me vidjeli oni bi okrenulu glavu tako hladnokrvno da nemu zaboravit taj prizor, pijuckali kavu, posle dugog vremena rekli su mi da uzmem aparat jer mi se i sluh namalio pa da produzim da zivim stim cinjenicom. . . Nisam zelio da prihvatim, i evo zadnjih nekoliko mjeseca uzeo sam medicinsku knigu i opisivanje na svakog organa na telu. . Poceo sam sa usima i glavu. . . Kad sam to naucio, video sam dijagnozu sto su mi dali, ali lijek za zujanje i do dan danas oficijalan nema, osi nekih individualnih slucajeva kojim po nekim redosledom su se vise puta ustanovio da je neki pravi uzrok a da se stim i izlecu. . . Onda sam uzeo psihologiju i nervni sistem, kako reaguju zivci, na cemu i sta se dogadja. . . Zadnje neko vreme poceo sam da citam o meditiranju i poceo sam da je praktikujem, tad sam osjetio nekih stvarno boljih rezultata, onda sam uzeo knjihu o hipnozi i samohipnozi. . . To je i medicinski dokazano i se koristi kako ogranak i medicini gde organizam se moze reprogramirati. . . Ali nigje nisam procito za zujanje da moze pomoci. . . Onda sam se uveo u to i krenulo mi je. . . Postojao ne danima kad zujanje usima po cjeli dan nije ih imao, tako da i raspolozenje mi se vratio, dokazao sam sebi da mogu da uspijem, sada zujanje nije minato ali moram se potrudit da bi ga cuo, vjerujem da ce proci i to, posle toga sam uzeo. . Koloidno srebro narodnim reci il strucno ionsko. . . Osjetio sam da i od toga to sto sam slusao kako da mi se nesto lomi i usima kad bi progutao pljunku pocevsi da je nema, osjecam da mi se i sluh polako vraca, al sretan sam i presretan sto sam uspio samog sebi da pomognem do te mere sto doktore nisu imali ni zelju ni volju, samo bi odbacivali pogled, je sad kad ih vidim shvatam da nekih problema poticu iz samih njih, jer kad je neko neizleciv onda mu se mozi reci da ima alternativnih puteva i da pokusa stim jer medicina vise od toga nemogu. . Al oni za svaku slucajnost preuzimaju zasluge a kad ih nema onih rezultata oni se povice. Sad shvatam da jaki uticaj u zdravju zivota ljudi ima i alternativnu medicinu koja je ne praktikuju i ne odreduju smerima kojim bi sami klinicki doktori utvrdili sta je najbolje u tome. . . Zelio sam samo da uputim da nada ne treba se gubit, jer ja sam posle 7 godina upornog kobinovanja lekova uspio. . . Svaki put sam ja nosio listu da mi kobinuju a pre nego sto sam uzeo koloidnu vodu. . Napravili su mi mesavinu od nafazol sa deksazon stvarno mi je prijao, uzeo sam srebrenu vodu zbog toga sto nema indikacije i posledice od koriscenje duzeg vremena, jer to je na neki nacin prirodan lek kojim unistava bakterije unutar organizma. . I stavjam u nos i usiju naporedno. . Jer tako je bolji efekat zbog toga sto sinusi su ispod ociju, pa nosnu suplini i mozgu povezanost usima sa vnatresnost usana. . . Jer svakako bi imala neku logiku, to sto se zbuga unutar sistema za curkulaciju ramnomernih kolicina vazduha oba nozdra i unustrasna sredista i kanala, jer to negde zapinje i onda stvara zujanje kako vjetar na neku prepreku da se cuje to zujanje. . . Zelim svima onih koji imalo bilo kakve probleme, da utice na svoje zdravje jer prvo oni samih sebe si moze pomoci, pa oda doktori jer njih nemaju zadovoljavajuci pristup prema pacijentima, iako ne smijemo i ne mozemo da ih potcenimo i nekim sferama

    • Imam 64 godine, imam probleme sa zujenjem u usima vec 3 godine unazadpocelo je ovako: da mi se levo uvo zapusi, i onda sam stavljala dekstametazon kapi. I kad sam stavljala te kapi uvo mi se otpusi. Nakon toga pocelo je uvo da lupa kao da imam motor u glavi. To se desavalo ujutru rano. Bila sam kod usnog lekara, i prepisao mi ledergin- 2 puta na dan po 4. 5 ml. Po dva-tri dana pocelo je use da mi zuje. I dan danas nekad jace, nekad manje. Molim vas za odgovor. Pozdrav iz makedonije. Hvala.

    • Dr sci. med. Nikola Vukašinović 21. 11. 2009.

      Postovani, povisen pritisak se resava ispitivanjima i terapijom kod kardiologa a zujanje je moguca posledica pritiska. Uzmite tbl. Stugeron f 2x1. Uradite i dopler krvnih sudova vrata i rentgen vratne kicme. Javite se sa nalazima. Pozdrav

    • Imam 32 god imam problema sa pritiskom on ide od 140 do 160 neki put i drugi od 90 do 100 duze vreme cak i mesecima mi zuje usi nikako da prestane, molim vas recite mi kako da resim ovaj problem sa pritiskom i sa ovim zuenjem, pijem losartan vec jedna nedelja i nema rezultata jel to je kratak vremenski period da bi pocelo da ima rezultata od losartana? Hvala