Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13533

    Poštovanje doktore,
    kako se leči izliv krvi u mozgu i koliko traje lečenje. Trenutno moj otac leži na Neurologiji, jer je dobio šlog i taj izliv krvi na mozgu, on je već imao šlog i skoro se potpuno izlečio i sad ovo. On sad ne vidi i ne čuje, ali reaguje na dodir na ruci koja nije šlogirana (leva strana), dok je cela desna u šlogu.
    Kakve su šanse da se oporavi i da li bi moglo da se uradi nešto što bi mu pomoglo i da ne zaboravim Neurohirurg je rekao da nije za operaciju, a on je šećeraš i ima visok pritisak.
    Sa puno poštovanja

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Postovani, mozdano krvarenje (ako ste na to mislili) se leci na dva nacina: konzervativno, lekovima ili operativno od strane neurohirurga a sve u zavisnosti od lokalizacije krvarenje i tezine stanja. Lecenje traje do stabilizacije stanja, sto znaci sve je relativno od slucaja do slucaja nakon cega sledi rehabilitacija. Ne mogu da vam govorim o sansama za oporavak jer nisam video ni njega ni njegove snimke, niti sam procitao dokumentaciju. Dijabeticari imaju dva puta vece sanse za nastanak sloga od ostalih a pogotovu sa uplivom hipertenzije i mozda nekim drugim komorbiditetom (stanje krvnih sudova vrata i srca, pravilnost srcanog rada i sl.). Ako imate neke preciznije podatke i dokumentaciju javite se da bih vam rekao nesto vise. Pozdrav

Komentari na pitanje: #13533

    • Postoji li neki lek da se izbaci krv iz mozga ili samo operativnim putem? Otac je imao blagi izliv krvi samo mu je dva puta kratkotrajno smetalo govoru, snimio je glavu na magnet. On sada nema nikakvih poremecaja, sve funkcionise kao i pre.

    • Poštavani doktore, pišem vam jer imam nezgodnu situaciju u vezi mame. Ona je prošlog petka imala saobraćajnu nesreću i zadobila je tešku povredu glave. Imala je izliv krvi na mozgu. Tu noć je operisana i u komi je. Doktori nam kažu da je sa njihove strane operacija dobro prošla. Zaustavili su krvarenje, samo je problem veliki otok na glavi. Danas su trebali da je skinu sa vštacke kome ali nisu smeli jer od kad su je primili srce ne reaguje na terapiju. Molim za vaše mišljenje šta možemo da očekujemo i koliko će taj oporavak da traje. Mi se nadamo dobrim da mama prezivi sve ovo. Hvala unapred

    • Postovani doktore moj otac je imao izliv krvi u mozak pre dva dana. Za posledicu mu se oduzela leva strana tela, ne može da govori (nekako uspe ponekad da nam napiše nešto ili da nam odgovori slovo po slovo pa pogadjamo sta je reč). On je koliko se meni čini potpuno svestan svega i intelekt mu je netaknut samo motorne funkcije ukljucujuci i refleks gutanja koji mu je takodje poremecen. Moje pitanje postovani doktore je po vasem misljenju pa i nagadjanju po ovome sto sam vam opisao hoce li se on mozda posle rehabilitacije i svega potpuno ili bar skoro porpuno oporaviti (uzgred receno mi je da krvarenje nije obilno) i odveli smo ga u bolnicu u roku od 20-setak minuta za cega mi je receno da je bilo presudno-vreme, brzina primanja na urgentni. Obracam se vama jel mi na odeljenju nista negovore o prognozama sem kako mu je taj dan (isto mu je ova tri dana po njihovim recima) , mada se meni cini da je bolje jel sam juce u toku posete uspeo da mu dam da popije barem 20-ak kubika soka sto prekljuce nije bilo moguce jel bi se zagrcnuo posle par kapi) ?. Ako mozete da mi date bilo kakvu prognozu-nagadjanje o njegovom oporavku bio bi vam veoma zahvalan. Ps. Hvala u napred

    • bekim singoli 06. 08. 2011.

      Molim vas doktore treba mi savet. . Majka mi je imala napad pritisak joj je bio 210 sa 110 i odveli smo je itno u neurologiji i uradili ct pregled. . . I malaz je uredan. . . Ali majka mi i dalje ima jake bolove u glavi. . Zamolio bih vas da me posavetujete sta da joj dam za bolove u glavi. . . Imala je i temperaturu 35 sa 5. . . Dao sam joj febricet. . . Ali nju i dalje jako boli glava bah bi vas zamolio da mi kazete sta da joj dam da pije za bolove. . . . I sto sam zaboeavio da kazem ona samo spava. . . . . Voleo bih molim vas sto pre da mi date odgovor ili sta dalje. . . Unapred hvala.

    • Olivera Nikitovic 24. 12. 2010.

      Postovani, moj otac je pre dve nedelje imao izlim krvi na mozgu, sto je prouzrokovalo tezak govor koji se slabo razume, da napomenem da se izliv desio u gornjem delu glave kako je skener pokazao. Trenutno je izasao kuci i prima terapiju ali pri tom mu nista nije bolje. Kako se i da li se to krvarenje povlaci, i koliko dugo traje oporavak? Unapred zahvalna

    • Omer Destanovic 02. 11. 2009.

      Postovani doktore moja majka je prihvacena 30.10.2009 u neurologiji u Beogradu. Ona se zove Destanovic Esma i ima 44god. Ona se razbolela od izliva krvi na mozgu. Zeleo bih strucniji odg na ovo pitanje, jer moja cela porodica je u haosu. I samo jos da dodam da je na kliniku prihvatio nju dr. Repac. Valjda mu je to nadimak jer nisam uspeo da mu saznam pravo ime. Unapred hvala!!!

    • Dr sci. med. Nikola Vukašinović 22. 10. 2009.

      Postovani, sve sto se desava u mozgu predstavlja zivotnu ugrozenost, a pogotovu ova situacija. Zavisno od vrste i lokalizacije sloga, kao i od dosadasnjeg zdravlja funkcije se manje ili vise vracaju.

    • Moj otac ima 47 godina, imao je izliv krvi na mozak posle kojeg je usledila i operacija, koja je proshla dobro. Inache, izliv krvi je dobio zbog visokog pritiska. Samo 3-4 dana posle operacije, osecao se dobro, bio je svestan i zbijao je shale dok je prichao. Pritisak su mu kontrolisali lekari i stanje je bilo stabilno. Medjutim, 12ti dan posle operacije, usled napetosti zeleo je da ustane iz kreveta, pa su lekari morali da ga vezu kako ne bi prekinuo i pokidao terapiju koju prima. Par sati posle toga, dobio je slog (blazu verziju, kako su konstatovali lekari), sa posledicama oduzetosti leve strane. Pitanje koje sledi je: da li je zivotno ugrozen i da li se funkcije izazvane slogom vremenom mogu povratiti? On je trenutno u veshtachkoj komi na aparatima. Hvala unapred