Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13466

    Poštovani doktore,
    javljam se zbog problema koji osećam s vremena na vreme već godinu dana. Imam vrtoglavice tipa kao da mi se okreće neki bubanj u glavi i kao da me neko gura u stranu i nestabilnost strašnu i imam strašan strah od toga i stalno razmišljam da mi se ne zavrti opet i postala sam nesigurna dok hodam, imam utisak da me nešto vuče u desnu stranu. Nizak mi je krvni pritisak, nisam imala nekih zdravstvenih tegoba ranije. Pre promene vremena osećam tegobe, čak mi se desilo na spavanju dva puta kad ležim na leđima, pa se okrenem na stranu, ali to posle nekog velikog umora ili kada sam nešto iznervirana i pre ciklusa najčešće.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 24. 10. 2008.
    • Poštovana,
      kakva Vam je krvna slika? Vrtoglavice mogu da nastanu zbog niskog krvnog pritiska, ali mogu da budu uzrokovane i drugim stvarima. Zato uradite laboratoriju sa krvnom slikom, rentgen vratne kičme i dopler krvnih sudova vrata. Do tada koristite tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Mg 150 2x1, tbl.Aspirin protect 100 1x1. Javite se sa nalazima.