Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13206

    Imam glavobolje poslednjih 15 dana, u prednjem delu glave, čeono i slepoočnice. Primala infuziju Manitola, bez ikakvog efekta, posetila sam neurologa i primala injekcije Diklofena i Klometola tokom 5 dana, takođe bez efekta. Zapravo, smanjio se intenzitet bola, ali nije nestao. U poslednjih para dana pojavile su se i vrtoglavice i opšta malaksalost. Uradila sam FOU, na kome mi je pronađen angio spazam. Urađen MSCT na kome nisu uočene tumorske promene, ali se pojavljuju kalcifikati.
    Zanima me šta su kalcifikati, kako nastaju i na koji način se leče.

    Odgovoreno: 21. 10. 2008.
    • Poštovana,
      uradite očni pregled, EEG i MR mozga sa angiografijom. Kalcifikati nisu klasičan patološki nalaz zavisno od veličine i prisutnosti. Stvar su metabolizma. Javite se sa nalazima i odgovorima. Kakav Vam je krvni pritisak? Da li tegobe zavise od okolnosti promene vremena, stresa ili ciklusa?