Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13102

    Od 2000.godine bolujem od lupusa, 8 godina pijem Pronizon bez prestanka i uvek je od 20, pa naviše mg nikad manje. Čitala sam da treba da se pravi pauza. Lečim se na reumatologiji u Beogradu, ali bih rado poslušala savet još nekog lekara.
    Kome bih mogla da se obratim?

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Svaki lek, pa i Pronizon ima dobre i loše strane. Dobro je što pomaže kod nekih oboljenja, pa i lupusa, a loš je što utiče u negativnom smislu na neke organe između ostalog želudac, bubrege, hormonski sistem, jer i sam potiče od hormona. Ali, ne mogu Vam ja reći o eventualnoj pauzi sa ove distance, već to morate sa svojim lekarom koji Vas vodi i koji o tome vodi računa.