Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #13028

    Poštovani dr,
    Moje prošlo pismo je bilo započeto sa pomenom \"doplera vratne kičme\" što je bio običan lapsus. Radilo se, naravno, o dopleru krvnih sudova vrata! Zatražili ste da Vam se javim sa rezultatom MR PREGLEDA GLAVE, koji sledi: /T1W sagitalna, T2/PD FSE, aksijalna, FLAIR koronalna sekvenca, 3D TOF MRA/ Diskretne ishemijske promene vidljive paraventrikularno. Blage reduktivne promene obostrano kortikalno. Nema dr. fokalnih promena m.mase. Nema vidljivih kolekcija i fokalnih promena ekstraaksijalnog prostora. Komorni i ekstraaksijalni likvorski prostor simetričan, bez dilatacije. Nema patoloških promena mezencefalona i zadnje lobanjske jame. Nema vidljivih patoloških promena na bazi mozga intraorbitalno. Mukoidna, retenciona cista vidljiva na lateralnom zidu desnog maksilarnog sinusa. K. sudovi W. šestougla bez vidljive aneurizme, ektazije ili stenoze. ZAKLJUČAK: BLAGE ISHEMIJSKE PROMENE DUBOKE BELE MASE I KORTIKALNE REDUKTIVNE PROMENE.
    Da podsetim: Ovo je 7-mi mesec kako me muči jaka vrtoglavica; jedva hodam od prolapsa diskusa L5/S1, a poslednjih dana me tokom celog dana donekle bole i kolena. Nalaz doplera krv. sudova vrata je dobar. Nalaz celog abdomena je dobar, izuzev 2,3 mm kalcifikacije trbušne aorte, bez aneurizme. Krvna slika od pre mesec dana: hemoglobin samo 105, gvožđe 12,2., MCHC samo 297, sed.30. Ponoviću krvnu sliku plus RF, CRP, C reaktivni protein i (možda ako treba) Waaler Rose test . Takođe za par dana ću uraditi osteodenzitometriju. Pre 2 godine sam bila u polju osteopenije; nisam imala osteoporozu. Pošto nikako ne mogu da nađem uzrok vrtoglavici, čitala sam na internetu da REUMATOIDNI ARTRITIS takođe može biti praćen anemijom, vrtoglavicom, brzim zamorom. Sve me boli tokom celog dana i ako ne primenim Diklofen supozitoriju, nisam u stanju da funkcionišem.
    Molim Vaše mišljenje
    Poštovanje,
    V. Đjordjevic (73)

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Poštovana,
      nalaz na Mr mozga nije ništa posebno, praktično, uobičajen za Vaše godine. Slažem se sa Vašom namerom da dopunite laboratoriju u tom obimu. Uzrok vrtoglavice je poznat to su promene na vratnoj kičmi koje pritiskaju na krvne sudove koji sprovode krv do mozga. Kakva je kičma dole u slabinskom delu, takva je i u vratnom delu, i bez snimanja, nalaz ne može mnogo da se razlikuje. Reumatoidni artritis može dati promene, ali ne u tom obimu. Preporučujem tbl.Cavinton 5mg 3x1, tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite nalaze.