Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12959

    Poštovani,
    Imam 25 godina. Prije nedjelju dana sam osjetio jake napade vrtoglavice, osjećaj najbliži \"pijanstvu\" konstantno tokom dana, povremene glavobolje i osjećaj zamućenosti i punoće u potiljačnom dijelu. Prije mjesec dana sam imao alergijsku reakciju na ujede stjenica (kimaca) i poslije toga desetak dana sam se loše osjećao i uradio krvnu sliku, gdje mi su mi bili povećani triliceridi i neki enzimi jetre, a nalaz je bio pozitivan na Adenovirus. Uradio sam snimak vrata i kičme i on je u redu. Danas sam bio kod specijaliste ORL i rezultati su sljedeći - Audiogram (obostrano oko 20dB), BERA (nalaz uredan), Kalorički test (bez odziva obostrano) te mi je konstatovana dijagnoza LABYRINTHIYTIS TOXICA i date su mi tablete Urutal i da se javim neurologu, jer se ne zna uzrok ovom oboljenju, a kako dr kaže najvjerovatnije je prouzrokovan adenovirusom. Pritisak mi je 140/90.
    Da li treba da se prepadam i što biste mi Vi savjetovali? Pokušavam da hodam što više uprkos vrtoglavici i bolu u potiljku, ali me je strah od eventualnih težih bolesti? Svaki savjet je i više nego dobrodošao.
    Unaprijed Vam zahvaljujem,
    Krsto Popović

    Odgovoreno: 17. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Dijagnoza labirintitis sama po sebi spada u domen lečenja lekara ORL. Ipak, uradite MR mozga, rentgen vratne kičme i dopler krvnih sudova vrata. Dodajte terapiji tbl.Tanakan 3x1, tbl.Rantudil forte 2x1 i kontrolisite krvni pritisak jer vas trenutni pritisak spada već u viši uzimajući u obzir vaše godine. Javite se sa nalazima. Što se tiče virusa on po napadanju organizma kome je "pao" imunitet može da imitira mnoga oboljenja zato treba sprovesti ovu dijagnostiku.