Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12894

    Poštovani doktore,
    suprug ima strašne bolove u glavi, tačnije u pozadini levog oka. Ti bolovi ga muče od 25 godine, javljaju se na svakih 6 do 7 godina i traju po nekoliko nedelja. Obavio je razne preglede i neurolog mu je rekao da je to neka vrsta migrene. Narednih dana treba da uradi i magnetnu rezonancu glave. Za sada mu je dao da prima, dva puta dnevno, inekciju Dexon. Upravo sam pročitala na netu da taj lek treba uzimati jednom dnevno?!
    Šta mslite o svemu tome?
    Hvala!

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Poštovana,
      slažem se da treba da uradi MR glave, ali i EEG i Fou (očni pregled). Što se tiče amp. Dexason sve zavisi zbog čega se upotrebljavaju mogu se čak uzimati i četiri puta dnevno po nekoliko ampula. U principu može da ih dobija 2x1 samo niste napisali koliko dana, jer ih ne treba uzimati više od 3-5dana ako se koriste za lečenje glavobolja i to uz kombinaciju sa ampulama ili tableta Ranisana da bi se zaštitio želudac. Može da dobije i Sol. Manitoli (infuzija) 250ml/12h 3 dana, a sve u svrhu antiedematozne terapije. To je za brzi prestanak glavobolja, a za produženu terapiju predlažem tbl. Imigran 1 na početku napada, a ako ne prestane još jedna uz tbl. Mg 150 2x1. Javite se sa nalazima.