Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12858

    Poštovani doktore,
    moja majka se u zadnje 2 god. prilično čudno ponaša. Ima 55god. i mi smo njeno stanje povezali sa klimaksom, da će proći, ali zadnjih 7-8 mjeseci je prilično loše. U početku je bila bezvoljna, tužna, povučena, mogla satima da sjedi i ne priča, nezainteresovana za sve ...malo po malo počela je da zaboravlja neke dogadjaje, imena...Govor otežan, tačnije jedva da progovori kad je nešto pitamo odgovor se sastoji u najviše 2 riječi, nekad odgovori samo ne znam, ne sjećam se..Inače sva je isprepadana, zbunjena, razmišlja šta da odgovori, a da ne pogriješi. Oduvjek je bila previše emotivna, svaka sitnica je pogadjala. Sad znamo da je zateknemo uplakanu, kaže strah je da ne poludi..(naročito u zadnje vrijeme, otkad joj je dr saopštio dijagnozu). Vodili smo je kod neuropsihijatra dijagnoza - umerne kortikalne reduktivne promene bez denzimetrijskih alteracija. MSCT angiografija karotidnih, verbalnih i arterija Wilisovog kruga urednog nalaza. Posle razgovara sa njom , došao je do zaključka da je demencija, a zatim nam je saopštio da može da se desi da nas ne prepozna...itd. Inače nalazi krvi, pritiska i dr uredni. Radili smo joj i nalaz litijuma u krvi i on iznosi 0.3. Prepisao joj je Seroxat 20mg 1xdnevno, Xsanax 0.5mg 3x dnev, Cardiopirin i oligogal.
    Molim Vas doktore da li je moguće da je ovo početak Alchajmera, inače niko nije imao bolest u porodici. Šta predlažete da se uradi i šta  je u pitanju?
    Unaprijed zahvalna,
    Bojana