Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12840

    Već 2,5 godine imam Parkinsa i interesije me šta je uzrok te bolesti. Sad imam 38 godina. Prije 2 godine sam osećala ukočenost nogama. 9-tog mjeseca 2006. godine sam bila prvi put na neuropsijatra. Utrvrdila je da nije neurološki problem, nego teška depresija. Dala mi je demetrin, paroxetin, tokopferol, i cinerizin, kontrola za 10 dana. Sledeća kontrola 9.10.06 godina nema poboljšanje. Daje mi sve isto, samo povećava demetrin. Posle 20 dana situacija gora, daje mi sve isto plus tablete artane 10 dana po 1/2 . Kontrola za 10 dana. Tremor smiren. Sledeći pregled 06.12.06 god. ukočenost dvije noge, naročito leve noge, sa iskrivljenjem i presijavanjem u ljevo i grčevi pristiju leve noge. Rigor na dvije podkolenice. Terapija demetrin 2x1/2, paroxetin, cinerezin, tokopferol + NAKOM 2 x 1/2, kontrola za 10 dana. Ljeva noga manje bježi u ljevo, presijava se sasvim, laki rigor. Terapija paroxetin - 20 mg. - 1/2 + 1/2+0 , Helex 0,5 mg. 3x1, Mendilex (Biperidin) 3x1/2. Kontrola za 15 dana. 08.12.06 godine kontrola. Terapija Helex 0,5 mg. 3 x 1, paroxetin 20 mg. 1/2 + 1 + 0, Mendilex 0 + 0+1/2 ( izgubila sam vid, ništa nisam vidjela, sve mi je bilo mutno) i kapjice Valerijana 20 na kocku šećera, kontrola za 15 dana. Posle 15 dana  iz oka utvrdila da je sve u redu i zakazala kontrolu za 20 dana, terapija ista. Moje stanje je bilo gore nego ikad, žalila sam se i lekara koji me vodi, ali ona me nije slušala, pričala je da sam u teškoj depresiji i da je to normalno. Nisam mogla hodati, ukopala bi se u mjesto, tresla se sva, grčevi ljeve noge i previjavanje i ljevo i tako bi stajala na ulici, bez mogućnosti da dam bar ijedan korak. Jedan lekar me je video i rekao mi je da idem na Kliniku za neurologiju. Sad sam mnogo bolje, ali dobila sam Parkinsa za cjelog života, sad uzimam nakom, mirapexin i rivotril, i mogu rjeći da sam 70% ok.
    Šta je dovelo do Parkinsa? Želim znati je li to rezultat pogrešne dijagnoze i pogrešnog lječenja neuropsihijatra? Da li je nus pojave ovih ljekove koje sam pila 6 mjeseca, sa naglim prekidanjem, a imam 42 kilograma. Da li doza lekova koje mi je davao neuropsihijatar nisu bile velike za mene, za tjelesnu masu i da li se smelo naglo uključiti nove lekove i naglo ih prekinuti i zašto mi je dao ARTANE.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #12840

    • Pa svi kazete da parkins nije nasledna bolest, a niko ne zna kako se dobija. Artane pijem nedelju dana, muskulatura je vidno opustena, ali jezik mi je ko da me ujela pcela, imam halucinacije, govorim sama sa sobom jer vidi sagovornika se do momenta kad ja pocnem da govorim, onda vidim da nema nikoga. Sekundarno zaspim u sedecem polozaju, ukocim se i nema sanse da padnem sa stola. Molim vase mislenje, kakvu dijagnozu imam, ovi simptomi i ne lice mi bas na parkins. Nestrplivo cekam odgovor. . Pozzz