Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12790

    Poštovani,
    imam 28 godina i po MR mi je postavljena dijagnoza tromboza venskih sinusa. Imam glavobolje poslednjih 9 godina..nikada nisam imala epi napade, ali mi je eeg STALNO izmenjen..dok pijem tegretol glavobolje se malo prorede, ali čim prestanem, opet po starom.
    Šta bi mi Vi predložili, da li je tromboza venskih sinusa uopšte povezana sa glavoboljom i da li može da mi za 10, 20 godina prouzrokuje veće probleme?
    Hvala!!

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Poštovana,
      naravno da je povezana sa glavoboljom. Zbog šarolikosti kliničke slike nameće se i velik broj diferencijalno dijagnostičkih mogućnosti, te sama tromboza u početku bolesti može ostati neprepoznata. Oboljevaju pacijenti svih starosnih uzrasta, nešto češće mlađe ženske osobe, obzirom da su trudnoća, puerperijum i uzimanje oralnih kontraceptiva vodeći predisponirajući faktori za pojavu tromboze. Može da prouzrokuje probleme zato treba da se utvrdi uzrok (prema prethodnim tegobama) i da prema tome pravilna terapija (antikoagulantna ili druga).