Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12788

    Poštovani,
    Molila bih Vas za savet ili bar objašnjenje situacija u koje, u poslednjih mesec dana sve češće, dolazim. Imam 30 godina i konstantno nizak pritisak, 90/60. Pritom, često mi se dešava da je taj nizak pritisak praćen velikim ( za takav pritisak) brojem srčanih otkucaja (tj oko 80). Ovo \"lupanje\" srca stvara osećaj vrtoglavice, malaksalosti i žeđi. Želim da napomenem da jedem izuzetno jako začinjenu hranu, pre svega slanu i pijem nekoliko kafa u toku dana, upravo zbog pospanosti koju zbog niskog pritiska osećam. Čula sam da ovakav \"način života\" prouzrokuje visok krvni pritisak, koji većina u mojoj porodici ima. Ono što je kontradiktorno navedenoj situaciji je da moj organizam i pored tolikog unosa soli ne traži mnogo vode, samim tim je i malo tečnosti koju izbacujem.
    Kakvo je objašnjenje za moj nizak pritisak i lupanje srca?

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Poštovana,
      to je normalno, jer pad pritiska prouzrokuje stres koji sa svoje strane daje tahikardiju, tj.povećan broj otkucaja. Mnogi u mladosti imaju nizak krvni pritisak koji u toku života pređe u visoki. Morate i više tečnosti da unosite 2 do 3 l dnevno kada se sve sabere u toku dana. Za vrtoglavice možete koristiti tbl.Cavinton 5mg 3x1 i tbl.Mg 150 2x1.