Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12777

    Poštovani,
    imam 25 godina, i od svoje 12 god. imam tikove koje se javljanju u obliku trepćenja.
    Da li može da se izleči taj bolest i šta je najčešći uzrok njegovog javljanja?
    Hvala!

    Odgovoreno: 15. 10. 2008.
    • Poštovani,
      kao uzrok postoji podloga na psihičkoj bazi, u smislu napetosti i sl. Potom se dobija na učestalosti i održava se. U lečenju se ide ka proređivanju pojave tikova. Treba da se javite neurologu, po mogućstvu neurologu koji se bavi poremećajima pokreta (u većim centrima).