Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12748

    Poštovani,
    moja kćerka 6.god. od svoje prve godine ima \"epileptične\" napade: samo u vrijeme sna, dakle nikada nije imala ništa slično u budnom stanju. U toku tog napada desna strana je ukočenija i ruka joj radi gore-dole, šrgutala je zubima, dok je lijeva strana bila opušteno-beživotna. Do sada je uradila 5 EEG-a, MRI, svi nalazi su uredni, 3/5 je bilo u deprivaciji sna. Pila je tegretol 100+200+200, Apilepsin 100+150+150. Ništa nije pomoglo, i dalje u istim razmacima ima u snu napade (obično od 3-4 puta u mjesecu). Terapija joj je promijenjena, Tegretol je isključen, a ubačen je Topamax 25+0+25....
    Što se tiče njenog psiho-fizičkog razvoja sve je u granicama normale, u skladu sa njenim uzrastom. Nemam tačnu dijagnozu da je epilepsija, ali isto ni da nije...
    Molim za Vaše mišljenje.
    Hvala