Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12742

    Moj problem je glava, mada me nikada dosad nije nešto posebno mučila jedino kad sam previše premorena ili kad ne jedem na vreme. Imam 38 godina. Počinje u slepočnicama, pa od vratnog pršljena, pa nagore u glavi kao neki neodredeni šumovi i kada malo radim vratne vežbe okrećući glavu ukrug, tako mi jako nešto krcka po vratu. Kada pođem na spavanje i spustim glavu na jastuk, tako mi se glava negde unutra zategne i tupo boli da mi ne da miran san i kada se noću probudim osećam isti bol i zategnutst u vratu na desnoj strani, a ponekad i utrnutost šake i prstiju.

    Odgovoreno: 15. 10. 2008.
    • Poštovana,
      to krckanje nije ništa drugo do spondiloza - okoštavanje vratne kičme. Takvi pršljenovi pritiskaju na nerve pa mogu dati trnjenje ili bol u rukama i na krvne sudove gde daju glavobolje, vrtoglavice i smetnje vida. Uradite rentgen vratne kičme ili MR vratne kičme. Javite se sa nalazom. Preporučujem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, a verovatno će trebati i fizikalna terapija.