Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12741

    Poštovani doktore,
    Imam 34 godina. Po prirodi sam jako osetljiva i nervozna osoba. Od kako pamtim za sebe uvek imam veću potrebu za snom nego što je normalno. Da bih ujutru ustao naspavan potrebno mi je 12 sati spavanja. Mislim da je to previše. Kada spavam manje od 8 sati imam blagu glavobolju celog dana i nisam nizašta. Mnogo sanjam prilikom spavanja i to konstantno i bez prekida - čini mi se da to traje cele noći. Supruga kaže da se noću ponekad štrecam i tresem nogama kao da me ,,drmne struja\". Mislim da je to uzrok moje potrebe za dužim spavanjem, jer je mozak aktivan i kad spavam. Koristio sam po preporuci lekara Bensedin, a kasnije Nipam, ali oni su mi pomogli samo da se brže i ranije uspavam a sve ostalo je isto. EEG je normalan.
    Molim za mišljenje i savet. Šta da koristim da bih imao miran, dubok i normalan san, a da ujutru ustajem ispavana. Ne bih želeo ako je moguće da koristim lekove koji stvaraju zavisnost.
    Unapred zahvalan.