Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #12724

    Poštovani,
    imam dilemu vezano za svoju trenutnu zdravstvenu situaciju. Dakle, 2005.god. imala sam problema sa glavoboljom, (bila sam pod velikim stresom) i sl. otišla sam na pregled kod neurologa (nalaz je bio sličan onome kao što ima multipla sklerozu), uradila sam i intrakranijalni dopler nakon čega je doktorica rekla da to nije MS, ali da treba uraditi i MRI. Krajem 2006. sam uradila MRI mozga i vratnog dijela kičme, nalaz je bio uredan osim što mi je konstatovana protruzija vratnog pršljena (kralješka)... Napomena da imam i skoliozu donjeg dijela kičme. Dakle ja i danas povremeno osjećam neku slabost koju sam osjećala i 2005., u vratnom i ramenom dijelu, kao i u nožnim mišićima.
    Da li je moj problem MS ili nešto drugo...
    Hvala!

    Odgovoreno: 15. 10. 2008.
    • Poštovana, uh!
      Sa ove distance to ne mogu nikako da kažem, a da zvuči ozbiljno. Promene na vratnoj kičmi mogu dati trnjenje i bolove u rukama, a donji deo kičme je odgovoran za slične probleme na nogama. Tu bi pomogla rehabilitacija uz lekove tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Što se tiče MS pored neurološkog pregleda bitna je MR, očni pregled, EP (evocirani potencijali) i LP (lumbalna punkcija). Tek kada se sve to uradi može da se potvrdi ili isključi MS.